Sparingi cz.3

Kolejna wygrana zespołu MKP Odra Centrum. Tym razem pokonujemy 3:0 Granicę Ruptawa.

Mecz rozgrywany w Jastrzębiu Zdroju od pierwszych minut rozgrywany był w dobrym tempie. Oba zespoły starały się szybko zdobyć pierwszą bramkę. Bartłomiej Socha w tym sparingu ustawił zawodników dosyć defensywnie, zagrożenie miały stwarzać kontrataki wyprowadzane raz po raz przez naszych skrzydłowych. Na pierwszą bramkę zgromadzeni widzowie musieli czekać do 20 minuty, kiedy to po wrzutce z rzutu wolnego świetnie w polu karnym Granicy odnalazł się Tomasz Kocerba. Pozostała część pierwszej połowy upłynęła na atakach pozycyjnych zespołu z Ruptawy. Tuż przed przerwą faulowany w polu karnym Granicy był wracający do nas z wypożyczenia Kamil Nowakowski. Do jedenastki podszedł nasz etatowy wykonawca Maciej Kocztorz, tym razem zabrakło jednak kilku centymetrów aby piłka znalazła się w siatce. Do przerwy wynik nie uległ zmianie 1:0.

Na drugą połowę zespół MKP Odra Centrum wyszedł z kilkoma zmianami, które bardzo wzmocniły siłę ofensywną naszego zespołu. Z minuty na minutę gra naszego zespołu stawała się coraz bardziej ofensywna. Widać było, mocny upływ sił u zawodników Granicy wprost przeciwnie prezentowała się jedenastka MKP. Przewaga kondycyjna i fizyczna dała pierwsze efekty w postaci dogodnych sytuacji w 70 minucie. Właśnie wtedy swoją okazję do zdobycia gola wykorzystał  Marcin Lukoszek. Tym razem to on idealnie odnalazł się w polu karnym po stałym fragmencie gry i wykorzystał nieporozumienie bramkarza z obrońcami. Kolejne minuty spotkania przynosiły kolejne okazje, a tych jak na życzenie miał Jakub Panic. Jedną z nich udało mu się wykorzystać w 80 minucie, kiedy po prostopadłym podaniu od Kamila Nowakowskiego spokojnie minął bramkarza i wpakował futbolówkę do pustej bramki.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na kolejny sparing, który MKP Odra Centrum rozegra już 15.02 z LKS-em Nędza na boisku ZST w Wodzisławiu Śląskim.